Projekt „OPOLSKIE przeciw COVID-19”.

 

Gmina Bierawa we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bierawie przystąpiła do realizacji projektu Urzędu Marszałkowskiego „OPOLSKIE przeciw COVID-19”.
 

Otrzymaliśmy 200 sztuk kopert życia. "Koperta życia" to kampania skierowana do osób starszych, samotnych, przewlekle chorych oraz niepełnosprawnych. Taki pakiet powinien być przechowywany w lodówce, czyli w miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne. W kopercie życia należy umieścić najważniejsze informacje dotyczące stanu zdrowia, przyjmowanych leków, alergiach na leki oraz  kontakt do najbliższych osób, dane osobowe, w tym nr PESEL.

 

 

Na lodówce warto przyczepić specjalny magnes, z informacją, że w jej wnętrzu znajdziemy „Kopertę życia”.

Kopertę życia można odebrać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Bierawie, ul. Wojska Polskiego 12:

Poniedziałek: 800 - 1700

Wtorek – Czwartek: 700 - 1500

Piątek: 700 - 1400

 

Zwykła koperta, a w niej najważniejsze informacje o stanie zdrowia. Ten prosty pomysł może usprawnić pracę ratowników medycznych, a w niektórych przypadkach nawet uratować życie. Lekarze i ratownicy medyczni apelują, by chorzy przewlekle, szczególnie seniorzy i osoby mieszkające samotnie, miały przygotowaną Kopertę Życia
i trzymały ją w lodówce. Szczególnie teraz, w okresie kiedy na COVID-19 może zachorować każdy człowiek, a ryzyko rozwoju ciężkiej choroby oraz jej powikłań rośnie wraz z wiekiem, wiedza na temat chorób, przyjmowanych leków, ogólnego stanu zdrowia znacznie ułatwia ratownikom działanie i zwiększa szanse na zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bierawie
47-240 Bierawa | ul. Wojska Polskiego 12 | tel. +48774872181
Deklaracja dostępności